با باتری ماشین ایرانی نیاز به تعویض فیلتر هوا ندارید

ظرفیت باتری ماشین ایرانی پتانسیل یک باتری کاملا شارژ شده برای تامین مقدار مشخصی از الکتریسیته Ah، در یک مقدار جریان معین A، برای مدت زمان معین h است.

آ اچ مخفف آمپر ساعت است و یک واحد بار الکتریکی است که نشان دهنده مقدار بار الکتریکی است که از پایانه های یک دستگاه ذخیره انرژی الکتریکی مانند باتری عبور می کند.

علاوه بر این، مقدار الکتریسیته ای را نشان می دهد که از هادی عبور می کند که جریان پیوسته 1A در یک ساعت از آن عبور می کند. Ah برای ارزیابی ظرفیت باتری استفاده می شود، یعنی مقدار برقی که می تواند در هنگام شارژ ذخیره کند و در هنگام تخلیه برگردد.

به عنوان مثال، اگر باتری 100 Ah ظرفیت داشته باشد، به این معنی است که از نظر تئوری می تواند جریان 10 A را برای 10 ساعت یا 1 A برای 100 ساعت ارائه دهد.

در عمل اینطور نیست، زیرا، در میان چیزهای دیگر، هرچه باتری سریعتر تخلیه شود، انرژی بیشتری به دلیل مقاومت داخلی از بین می رود. بنابراین، ظرفیت شارژ معمولاً با اشاره به زمان تخلیه استاندارد و برای یک ولتاژ تعیین شده ارائه می شود.

چگونه باتری را با توجه به ظرفیت آن انتخاب کنیم.با توجه به احتمال تمام شدن باتری، دانستن نحوه انتخاب نوع باتری با ظرفیت مناسب برای خودروی خود بسیار مهم است. برای آن، قبل از خرید باتری، توصیه می شود برخی از ویژگی ها را بررسی کنید.

مقداری که ولتاژ باتری را نشان می دهد. به طور معمول، خودروها از باتری های 12 ولتی استفاده می کنند در حالی که کامیون ها از باتری های 24 ولتی استفاده می کنند.

این ارقام به ظرفیت اسمی باتری اشاره دارد. اشاره می کنند که می تواند به تعداد معینی آمپر 60، 65 یا 70 به مدت یک ساعت تا دشارژ کامل آن را تامین کند.

ظرفیت باتری یک وسیله نقلیه به عناصر الکتریکی آن بستگی دارد. به عنوان مثال: یک خودروی شهری بنزینی معمولی ممکن است از باتری 50 یا 55 Ah استفاده کند، در حالی که شاسی بلندهای دیزلی یا سدان های ممتاز ممکن است به باتری 100 Ah نیاز داشته باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.