با خرمای داردان بهبهان چین و چروک صورت را از بین ببرید

خرما به عنوان آنتی اکسیدان، رادیکال های آزاد را در بدن متصل می کنند و قبل از ایجاد هر گونه شرارت در بدن، آنها را بی ضرر می کنند.

اینها عمدتاً فلاونوئیدها، کاروتنوئیدها و پلی فنول‌های موجود در خرما هستند که التهاب را در بدن کاهش می‌دهند و بنابراین در برابر بیماری‌ها و انواع خاصی از سرطان محافظت می‌کنند و سلامت قلب را ارتقا می‌دهند (به شماره 3 زیر مراجعه کنید).

از آنجایی که آنتی اکسیدان ها نقش مهمی در سم زدایی دارند، خرمای داردان بهبهان به خلاص شدن از شر آلاینده های ناخواسته نیز کمک می کند.

مطالعه‌ای که توسط موسسه فناوری اسرائیل انجام شد، با آزمایش اینکه چگونه مصرف روزانه خرما، به‌ویژه زمانی که با آب انار ترکیب می‌شود، بر بیماری قلبی تأثیر می‌گذارد، اثرات مفید خرما بر بدن را نشان داد و نتیجه به طرز شگفت انگیزی مثبت بود.

بر اساس این مطالعه، ترکیب هر دو استرس اکسیداتیو در دیواره شریان را تا 33 درصد کاهش داد و میزان کلسترول شریانی را تا 28 درصد کاهش داد.

به گفته دانشمندان، یک لیوان آب انار (120 میلی لیتر/4 اونس) و سه خرما در روز برای این کار کافی است.

خرما به دلیل دارا بودن قند زیاد که بر خلاف شکر ایزوله تولید شده صنعتی در ترکیبی سالم (با ریزمغذی های ارزشمند) ظاهر می شود، منبع بسیار خوبی برای تامین انرژی است.

این می تواند برای عملکرد ورزشکاران مفید باشد، اما مهمتر از همه می تواند تأثیر مثبتی بر فعالیت مغز ما داشته باشد و به ما امکان می دهد تا کار مولدتری داشته باشیم.

گردوهای موجود در خرمای شکم پر من (به شماره 7 زیر مراجعه کنید) همچنین اسیدهای چرب امگا 3 با ارزشی را فراهم می کند که به ویژه برای مغز ما مفید است.

توجه داشته باشید که به دلیل قند زیاد و بالا رفتن سطح قند خون، فقط ۲ تا ۳ عدد خرما در روز مصرف شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.