تجارت و صادرات مبلمان + قیمت خرید و فروش

صنعت مبلمان سال هاست که در ایران در حال توسعه است و امروزه تجارت و صادرات مبلمان بسیار سودآور است. قیمت خرید و فروش این محصولات بسیار مناسب بوده و بسیاری از کشورها نیز از انواع مبلمان ایرانی حمایت کرده و حاضر به خرید آن ها با قیمت های بالا هستند.

در چند سال گذشته، تولید چوب و ساخت انواع مبلمان در ایران به اندازه کافی برای رقابت با کشورهای خارجی پیشرفت کرده است و از آنجایی که چوب ماده ای بسیار تجزیه پذیر است و با محیط زیست نیز سازگار است و می تواند به طبیعت بازگردد، طرفداران بسیار زیادی دارد.

توسعه فرهنگی، افزایش جمعیت، آگاهی جوامع انسانی در مورد کاهش استفاده از مواد مصنوعی برای کاهش آلودگی محیط زیست و غیره، همگی در استفاده بیشتر از چوب و مصنوعات چوبی امروزه نقش داشته اند.

از 50 سال پیش تا به الان، صنعت مبلمان پیشرفت زیادی در تولید چوب و ساخت مبلمان داشته است. در زمان های قدیم فقط افراد ثروتمند از مبلمان استفاده می کردند، اما امروزه این یک کالای ضروری برای هر خانه ای به حساب می آید.

صادرات مبلمان

امروزه صنعتگران ایرانی توانسته اند حرف اول را در دنیا در زمینه ساخت انواع مبلمان کلاسیک بزنند و انواع مبلمان شیک و مدرن را با طراحی های خاص و جذاب تولید کنند. به همین دلیل صادرات مبلمان کلاسیک ایرانی بسیار گسترده و شناخته شده است.

نقوشی که هنرمندان ایرانی بر روی این مبل ها می زنند، هر کدام نشان دهنده اصالت و سنت گذشته است و هر طرح معنای خاص و زیبایی را به انسان منتقل می کند، اما با این حال در ایران به دلیل عدم وجود ماشین آلات پیشرفته و به روز، مبلمان مدرن مانند سایر کشورهای پیشرفته تولید نمی گردد و در این زمینه از آن کشورها عقب تر است.

صادرات مبلمان

در ایران افراد زیادی هستند که در دانشگاه های تخصصی طراحی صنعتی، طراحی مبلمان، طراحی دکوراسیون داخلی وغیره مشغول به تحصیل هستند تا بتوانند طرح های زیبای ایرانی را بیاموزند و از آن ها در ساخت انواع مبلمان استفاده کنند. صنعتگران از این طراحان برای ایجاد طرح های مدرن مبلمان و رقابت با کشورهای توسعه یافته استفاده می کنند.

در اینجا چند نمونه از طراحی مبلمان مدرن را مشاهده می کنید.

صادرات مبلمان

مبلمان کنفی: برخی از دانشجویان طراحی مبلمان توانسته اند شهری را در حاشیه خلیج فارس با قدمت هزار ساله پیدا کنند، که خانه های خود را با علف های دریایی و گیاهان بومی ساخته بوده اند و امروزه این نوع کنف های دریایی تولید می شود و از آنها در ساخت مدلهایی از مبلمان استفاده می کنند که علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است.

تجارت مبلمان

مبلمان ایرانی: مبلمان طراحی شده در ایران بر اساس گرایش به هنر اصیل ایرانی است که در دانشگاه ها و مراکز آموزشی مبلمان و دکوراسیون داخلی تدریس می شود. هدف از این نوع آموزش استفاده از علائم و نشانه های معماری و آثار هنری اصیل در طراحی مبلمان و نقش هایی است که بتواند نمایانگر هنر و زیبایی شناسی ایرانی باشد.

تجارت مبلمان

امروزه طرح ها و نقش های جدیدی بر این اساس ایجاد شده است که حکایت از زیبایی و اصالت ایران بومی دارد که توانسته حرکت بزرگی در عرصه تولیدات هنری و مبلمان در کشور ایجاد کند. همچنین با پیشرفت تکنولوژی، ارتباطات و فضای اجتماعی، محصولات مختلفی در اختیار جامعه جهانی قرار گرفته است و ایران می تواند وارد تجارت مبلمان شده و الگوی خوبی در این زمینه باشد.

تهران پایتخت ایران، یکی از بزرگترین قطب های مبلمان ایران است. شهرهای دیگری مانند شیراز، اصفهان، تبریز، مشهد، ملایر، تویسرکان و غیره نیز در این زمینه فعالیت دارند و پیشرفت زیادی داشته اند. طراحی مبلمان ایرانی به گونه ای است که از ترکیب مادیان، گره چینی و چوب استفاده شده است. صنعت مبلمان و چوب کشورمان بیش از 500000 کارگاه تولیدی بزرگ و کوچک دارد. البته امروزه صنعت مبلمان کشورمان خلأهایی را نیز دارد که در ادامه می‌ توان به آن ها اشاره کرد.

تجارت مبلمان

مشکلات این مبلمان عبارتند از:

وابستگی زیاد به سایر صنایع برای تامین مواد اولیه، تامین مواد اولیه چوب مطابق با استانداردهای بین المللی، حق گمرک بالا برای مواد اولیه مورد نیاز در صنعت، قیمت بالای مواد اولیه در کشور، مشکلات مربوط به پرداخت به تامین کنندگان خارجی ایجاد می شود، کمبود تولید مواد اولیه همچنین مشکلاتی نظیر وابستگی فنی به خارج از کشور، ضعف توسعه و تحقیق در صنعت مبلمان، عدم استفاده از استانداردهای به روز در تولید محصولات، ارتباط محدود صنعت مبلمان با مراکز علمی تحقیقاتی و دانشگاه ها را نیز دارا می باشد.

تجارت مبلمان

رشد نامتعادل و ناهمگون صنعت، کمبود ظرفیت ها و زیرساخت های مورد نیاز در صنعت، تعداد کم تولیدکنندگان صنعتی، عدم ادغام عمودی کارگاه های کوچک و ضعف ادغام برای افزایش قدرت رقابتی صنعت ، کارگاه های تولیدی مبلمان تولیدی با ظرفیت بسیار کم و نا آگاهی از بازارهای هدف، حضور قدرتمند رقبای جهان و همسایه، ضعف سیستم اطلاعاتی و عدم آگاهی از بازار جهانی مبلمان و صنایع چوب ایران از دیگر مشکلات در این زمینه می باشد.

قیمت مبلمان

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند بر قیمت مبلمان تاثیر بگذارد جنس آن است که بعداً در مورد آنها بحث خواهیم کرد.

مبل استیل: یک نوع از مبل راحتی به شمار می رود که البته با آن متفاوت است و اگر از جنس خوب در آن استفاده شود عمر آن طولانی تر و با دوام تر خواهد بود. اگر قصد خرید مبل استیل را دارید، باید مراقب باشید که راحت، سبک و قابل حمل باشد، وزن سنگین این نوع مبل نشان دهنده متریال خوب آن نیست.

یکی از نشانه های دیگر یک مبل استیل خوب، رنگ یکنواخت آن است که نباید هیچ لکه ای بر روی آن باشد. بنابراین می توانید دست خود را روی آن بکشید تا از یکنواختی و صاف بودن آن اطمینان حاصل کنید.

خرید مبلمان

امروزه ویژگی های مختلفی می تواند در خرید مبلمان موثر باشد که با توجه به نوع چوب و پارچه متفاوت است.

مبل نیمه استیل: نوع دیگری از مبلمان است که در آن از پارچه و چوب کمتری استفاده شده است، بنابراین قیمت کمتری نیز دارد. مبلمان مورد استفاده از چوب درجه یک قیمت نسبتاً بالاتری دارند، اما مثلاً اگر با چوب راش درست شده باشند بسیار گرانتر از مبلمان راحتی اند که در آن از چوب سفید استفاده شده است. چوب گردو نیز یک چوب ظریف با کنده کاری روی آن است.

فروش روز مبلمان

شما مشتریان عزیز می توانید از طریق این سایت نسبت به قیمت های روز فروش مبل اقدام کرده و انواع مبلمان را با طرح ها و نقش های مختلف سفارش دهید و همچنین مشاوران ما در ۲۴ ساعت شبانه روز پاسخگوی شما مشتریان عزیز می باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.